+421 918 373 767info@anserini.sk
Prírodná detská zubná pasta bez fluoru–pre zdravý úsmev detí

Prírodná detská zubná pasta bez fluoru–pre zdravý úsmev detí

27. októbra 2017 BlogNapísali o násZdravie 0

Do rúk sa mi dostali prírodné bio zubné pasty značky Biricco (jahodová a čerešňová príchuť), ktoré na slovenský trh výhradne dodáva firma Anserini. Ide o detskú zubnú pastu bez fluóru, ktorá už na prvý pohľad zaujme svojim pre deti pútavým farebným a hravým obalom a tiež tým, že neobsahuje sekundárny obal, čím sa obmedzuje odpad a negatívny dopad na životné prostredie.  Táto prírodná zubná pasta obsahuje extrakt z bio duly, bio harmančeka, bio slezu lesného a bio čučoriedok. Extrakt z harmančeka a čučoriedok dodáva paste protizápalové a dezinfekčné účinky a dula spolu so slezom lesným sú zasa známe tým, že zmierňujú podráždenie, upokojujú a príjemne chladia. Táto kombinácia zložiek teda dáva paste ideálne komplexné účinky na ústnu dutinu. Ďalšou výhodou tejto bio zubnej pasty je jej nízka abrazivita. Vyššia abrazivita (obrusovací efekt) pasty totiž negatívne pôsobí na zubnú sklovinu a dentín a poškodzuje zuby. Pre deti je teda vhodnejšia práve nízko abrazívna zubná pasta, ktorá jemne čistí zuby. Ani tá najlepšia prírodná zubná pasta však nesplní svoj účel ak ju dieťa odmietne používať. Preto oceňujem aj príjemnú jahodovú a čerešňovú príchuť, ktorá bude deti motivovať k pravidelnému čisteniu zubov.

Rovnako dôležité ako zloženie pasty je aj to, čo pasta neobsahuje. Prírodné zubné pasty Biricco neobsahujú fluoridy, farbivá, SLS (laurylsulfát sodný), SLES (Laurethsulfát sodný) ani parabény. Fluoridy v detských zubných pastách nie sú vhodné vzhľadom na ich negatívne účinky pri prehltnutí. Fluór sa totiž hromadí v tele a môže spôsobovať závažné zdravotné problémy. SLS a SLES sú tenzidy, ktoré sa používajú v komerčnej kozmetike aj ako penidlá. Tieto penotvorné tenzidy dráždia sliznicu úst, narušujú ústnu mikroflóru a môžu vyvolať alergické reakcie.  Niektoré zdroje im pripisujú dokonca karcinogénne účinky. Parabény sú konzervačné činidlá, ktoré môžu vyvolávať alergie, dermatitídu  a ovplyvňujú hormonálny systém. Aj farbivá používané v zubných pastách môžu mať mnoho negatívnych účinkov v závislosti od konkrétneho použitého typu. Neprítomnosť všetkých týchto látok v detskej bio zubnej paste Birrico je teda pozitívnym faktorom.

Zdravé detské zubné pasty, zubná pasta bez fluoru, detská zubná pasta bez fluoru, prírodné zubné pasty, bio zubná pasta

Detské zubné pasty  bez fluóru Biricco sú držiteľmi certifikátu ECO BIO kozmetika od medzinárodne uznávanej certifikačnej spoločnosti ICEA a tiež certifikátu Vegan OK. Ich prírodné zloženie s obsahom bio zložiek bez rizikových látok je zvlášť vhodné pre detský organizmus. Príjemná chuť prispeje k tomu, aby si deti osvojili pravidelné čistenie zubov, ktoré je nevyhnutným predpokladom pre zdravie zubov aj ústnej dutiny.

MUDr. Nazar Babiński

Pridajte svoj komentár...

Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Napíšte komentár