+421 918 373 767info@anserini.sk
Prírodná pomoc na problematickú pleť

Prírodná pomoc na problematickú pleť

10. augusta 2018 BlogZdravie 0

Mnoho žien, ale nie len žien aj mužov má problematickú pleť. Môže ísť o suchú pleť, predčasnú tvorbu vrások, citlivú pleť, červenú pleť atď. Asi najčastejším problémom je citlivá pleť. Možno sa pýtate, aká je to citlivá pleť? Pleť, ktorá je citlivá reaguje okamžite na bežné  podnety z okolia (ako napr. zmena teploty, vietor, slabé trenie, teplo, kozmetické prípravky, mydlo, holenie, korenené jedlá) začervenaním, svrbením, mravčením, pocitom napnutia alebo drobnými vyrážkami.

Aká je príčina citlivej pleti?

Buď nám to bolo genetický dané, alebo sme získali túto citlivú pleť počas života:

  • nesprávnym čistením a starostlivosťou o pleť, častým umývaním
  • životným prostredím –znečistené ovzdušie

Ochranná vrstva pokožky, ktorá sa skladá z tukov a vody, čiže hydrolipidový film je narušená a to spôsobuje precitlivelosť pokožky na podnety.

Citlivá pleť si vyžaduje viac pozornosti, určite by ste mali používať prípravky na citlivú pokožku, čiže na čistenie používať micelárnu vodu (ideálne prírodnú bez chémie) a na čistú pleť nanášať krém, ktorý je vhodný na citlivú pleť. Prírodný ochranný krém na tvár BIO SEASONS je výborným riešením ako vytvárať na pleti ochranný film, ktorý chráni pokožku proti znečisteniu, škodlivým vplyvom, hydratuje pokožku a upokojuje pleť okamžite a dlhodobo. Redukuje pigmentové škvrny, znižuje sčervenanie pokožky. Má zloženie vhodné na citlivú a problematickú pokožku a je bez parfémov. Obsahuje rastlinný komplex ženšenu, pšenice, jačmeňa, jablka a broskyne.

 Ženšen v kozmetike aktivizuje bunky, pôsobí proti vráskam  a regeneruje pokožku. Jačmeň je zdrojom antioxidantov, minerálov, vitamínov a má protizápalové účinky, zlepšuje elasticitu.

Výťažok z broskyne a jabĺk pomáha obnovovať bunky na pokožke je výborným zdrojom minerálov a vitamínov.

Vaša starostlivosť o pleť je dôležitá. Verím, že prírodný krém BIO SEANSONS na citlivú a problematickú pleť Vám pomôže  a ochráni Vašu pokožku pred vplyvmi prostredia. Zároveň pôsobí aj ako krém proti vráskam a krém na suchú pleť. Nezabudnite si pred nanesením krému očistiť pleť prírodnou micelárnou vodou Bio Seasons, ktorú nájdete tiež v našej ponuke na e-shope. Táto francúzska prírodná bio kozmetika neobsahuje parabény, sulfáty, EDTA, fenoxyetanol.

Pridajte svoj komentár...

Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Napíšte komentár