+421 918 373 767info@anserini.sk
Prírodný opaľovací krém pre zdravé opaľovanie

Prírodný opaľovací krém pre zdravé opaľovanie

20. apríla 2018 BlogNezaradenéZdravie 0

Blíži sa leto, slniečko praží čím ďalej tým viac a dlhšie a nepriamo úmerne tomu sa mení aj hrúbka a počet vrstiev oblečenia na našom tele. Ani sa nenazdáme a slnečné lúče nás takmer celkom vyzlečú. To je celkom príjemná predstava, ale ako to v živote býva, nič nie je celkom zadarmo alebo (skoro) všetko má aj svoju odvrátenú stránku. V prípade teplých slnečných lúčov je tou negatívnou stránkou UV žiarenie, ktoré môže byť nebezpečné a preto treba myslieť aj na ochranu pred slnkom.

Možno neviete, že UV žiarenie (inak povedané ultrafialové žiarenie) sa skladá z UVA, UVB a UVC žiarenia. Líšia sa vlnovou dĺžkou a každé z nich má iné účinky na pokožku. UVC žiarenie nedopadá na zemský povrch, takže sa ním nemusíme zaoberať. UVA žiarenie (vlnová dĺžka 320-400 nm) je menej absorbované a rozptylované ako UVB, penetruje hlbšie do kože a tým spôsobuje jej väčšie poškodenie ako UVB žiarenie. Prechádza cez mraky, ľahké oblečenie a netienené sklo relatívne ľahko a môže spôsobovať priebežné poškodenie kože počas dlhého obdobia. UVA žiarenie spôsobuje slabé začervenanie a silné zhnednutie kože (preto sa používa v soláriách). Naproti tomu UVB žiarenie spôsobuje silné začervenanie kože a slabú pigmentáciu. UVB žiarenie má veľmi pozitívne účinky tým, že podporuje tvorbu vitamínu D. Obe (UVB aj UVA) žiarenia majú protizápalové účinky a preto sa využívajú vo foterapii (liečbe svetlom) u niektorých kožných ochorení, ako napr. psoriázy a atopického ekzému. Ale aj tu platí, že každá minca má dve stany. Obe žiarenia poškodzujú kožu, hoci každé trochu inak. Prevažne UVB žiarenie zapríčiňuje spálenie kože a v najhoršom prípade rakovinu. UVA žiarenie zapríčiňuje hlavne starnutie kože, vrásky a negatívne ovplyvňuje imunitný systém.

Koža sa vie sama ubrániť pôsobeniu UV žiarení, avšak v priebehu dňa má obmedzenú kapacitu prijať a spracovať UV žiarenie. Nadmerné vystavovanie kože UV žiareniu vedie hlavne k jej starnutiu, ktoré sa prejavuje najmä zvýšenou tvorbou vrások a zmenami pigmentácie. Pravdepodobnosť vzniku rakoviny kože sa mnohonásobne zvyšuje s každým jej nadmerným opálením. Negatívne účinky UV žiarenia môžu byť okamžité (začervenanie až spálenie kože, vznik svrbivých vyrážok, pľuzgierov,…) a neskoré (predčasné starnutie kože, vrásky, škvrnitá pigmentácia, vznik kožných nádorov). Deti sú na UV žiarenie zvlášť citlivé, pretože ich pokožka nie je schopná vyprodukovať dostatok pigmentu na zachytávanie UV lúčov. Práve táto expozícia žiareniu v detstve má významnú úlohu v poškodení kože UV žiarením a výrazne ovplyvňuje zdravie kože počas celého života. Dobrá správa je, že prevenciu pred UV žiarením máme vo svojich rukách, tj. vieme ju pomerne spoľahlivo zabezpečiť jednak nosením primeraného odevu (tričko, pokrývka hlavy, slnečné okuliare,..) a jednak používaním vhodnej kozmetiky na opaľovanie. Ako rozoznať kvalitné opaľovacie krémy ? Krém na opaľovanie by mal obsahovať dve skupiny látok, ktorých zloženie a kvalita určuje či ide o kvalitné opaľovacie krémy.

Prvou zložkou sú UV filtre, ktoré priamo chránia kožu pred žiarením. Môže ísť buď o fyzikálne (minerálne) filtre, ktoré odrážajú slnečné lúče od povrchu kože alebo o chemické filtre, ktoré ich pohlcujú. Opaľovacie krémy s minerálnymi filtrami sú z hľadiska nezávadnosti pre zdravie vhodnejšie ako krémy s chemickými filtrami a preto sú použité aj v našich prírodných opaľovacích krémoch Officina Naturae. Minerálne filtre pôsobia iba na povrchu kože odkiaľ odrážajú UV žiarenie. Najefektívnejšie minerálne filtre použité aj v našich opaľovacích krémoch sú oxid zinočnatý a oxid titaničitý. Nealergizujú a sú vhodné aj na pokožku veľmi malých detí a pokožku s atopickým ekzémom.   Tkz. ochranný UV faktor označovaný ako SPF (sun protective factor) označuje aká časť lúčov preniká do kože. Napr. SPF 15 znamená, že pri použití daného krému na opaľovanie do kože preniká 1/15 všetkých lúčov. Je pritom veľmi dôležité, aby filtre chránili nielen pred UVB žiarením, ale aj pred UVA žiarením tak, ako to robia naše bio opaľovacie krémy.

Druhou zložkou, ktorá diferencuje kvalitné opaľovacie krémy od masovo produkovaných komerčných krémov sú látky, ktoré regenerujú, hydratujú, vyživujú a ochraňujú pokožku, čím zabraňujú negatívnym účinkom spojeným s opaľovaním ako je starnutie pleti, tvorba vrások, vysušovanie pleti atď. Energeticky bohaté UV žiarenie vedie k vzniku kyslíkových radikálov, ktoré ničia bunky kože, ako aj podkožného tkaniva. Tieto pomocné látky preto obsahujú antioxidanty, ktoré chránia bunky pred poškodením, ako aj látky s vyživujúcimi, regeneračnými a hydratačnými účinkami na kožu. Na rozdiel od štandartných opaľovacích krémov, ktoré často využívajú chemické filtre a ako pomocné látky využívajú prípravky obsahujúce nezdravú chémiu, naše prírodné opaľovacie krémy s bio zložkami obsahujú fyzikálne filtre a aj množstvo prírodných a bio zložiek (najmä prírodných a bio olejov), ktoré pokožku vyživujú, hydratujú, regenerujú a ochraňujú a pritom nepredstavujú chemickú záťaž pre kožu a aj organizmus celkovo. Okrem toho tieto prírodné látky samotné majú spravidla určitý ochranný faktor, čím tiež prispievajú k ochrane pokožky pred UV žiarením. Poďme si teda povedať niečo o prírodných a bio zložkách, ktoré obsahujú prírodné krémy na opaľovanie značky Officina Naturae.

Bio kokosový olej má prirodzený ochranný faktor SPF 4-10. Ako zložka prírodných opaľovacích krémov je ideálny na pokožku spálenú slnkom. Dokáže ju upokojiť a hydratovať. Navyše pomáha vytvoriť a udržať pekné opálenie a pokožku zanecháva hladkú a jemnú. Vytvorí na nej ochrannú vrstvu, ktorá chráni pred vysušením, popraskaním, spálením a tvorbou vrások a strií. Obsahuje tiež antioxidanty (najmä vit. E), ktoré chránia pokožku pred voľnými radikálmi spôsobujúcimi rakovinu.

Olej zo semien stromu Karanja má antioxidačné, antibakteriálne, hydratačné a upokojujúce účinky. Tento prírodný olej vďaka tomu chráni pokožku pred voľnými radikálmi, vysušením, svrbením a upokojuje pokožku podráždenú vystavením UV žiareniu. Účinne tiež lieči rôzne kožné choroby ako psoriáza, rôzne zápaly atď.

Olivový olej  má prirodzený SPF faktor 2-8. Obsahuje antioxidanty, vitamíny K, A, E, D a nenasýtené mastné kyseliny. Má antioxidačné, protizápalové, regeneračné, hydratačné, stimulačné a ošetrujúce účinky. Úspešne sa používa pri ošetreniach pokožky spálenej od slnka. Zvyšuje elasticitu pleti a zabraňuje ovisnutiu kože. Ako zložka prírodných opaľovacích krémov pomáha dosiahnuť jednoliatosť opálenia.

Olej z ryžových otrúb ako súčasť prírodnej kozmetiky je bojovník proti predčasnému starnutiu a rakovine. Vysoký obsah vit. E v ňom pôsobí blahodárne na zdravie pokožky. Jednak ako antioxidant pomáha predchádzať rakovine a predčasnému starnutiu kože a zároveň zlepšuje regeneráciu buniek a znižuje tvorbu vrások. Obsahuje tiež skvalen, čo je zlúčenina, ktorá ľahko preniká pokožkou a udržuje ju mäkkú, pružnú a hladkú.

Bio olej z Ľanu siateho. Bunky organizmu zásobené ľanovým olejom sú odolnejšie a menej zraniteľné. Účinky ľanového oleja sú založené na vysokom obsahu esenciálnych olejov, mastných kyselín, A,B,C,D a E vitamínov, minerálnych látok ako draslík, fosfor, horčík, vápnik, železo, zinok, síra, chlór, mangán, sodík, fluór a iných pre telo významných látok. Zjemňuje a zvláčňuje tvrdú, suchú a popraskanú kožu a robí ju elastickou. Účinný je tiež na rôzne ekzémy a iné kožné ochorenia. Tento bio olej tiež pomáha regenerovať kožu po opaľovaní.

Bio extrakt z duly obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie epitelových buniek, zmierňujú vrásky, spevňujú pokožku a majú antikarcinogénne účinky. V rámci prírodného krému na opaľovanie sú užitočné aj chladivé, upokojujúce a protizápalové účinky tohto bio extraktu.

Bio arganový olej je mimoriadne obľúbenou zložkou bio kozmetiky. Jeho účinky sú založené na výnimočne významnom obsahu vit. E, A, beta-karoténu a esenciálnych mastných kyselín, ktoré udržujú optimálnu vlhkosť pokožky a zabraňujú vysúšaniu. Navyše účinne regeneruje, čistí a ochraňuje všetky typy pleti. Toto „marocké zlato“ navyše omladzuje, zabraňuje tvorbe vrások a ukľudňuje pokožku vystavenú opaľovaniu. Arganový olej je ideálny aj na problematickú pleť (suchá pokožka, popraskaná koža, citlivá pleť, začervenaná pokožka) a zrelú pleť.

Bio olej z Jojoby čínskej patrí medzi najkvalitnejšie a najvšestrannejšie látky v starostlivosti o kožu, aj o tú najcitlivejšiu, detskú. Preto sa s obľubou využíva v prírodnej pleťovej kozmetike. Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny a vitamín E, ako aj množstvo výživných látok, stopových prvkov, či minerálov. Všetky tieto látky vynikajúco prenikajú cez kožu až k spodným vrstvám pokožky a regenerujú ju. Jojobový olej slúži na hydratovanie suchej pleti, vyhladzuje vrásky, jazvy a strie, zvyšuje elasticitu kože, regeneruje ju a pomáha aj proti akné, problematickej pleti, spálenej a popraskanej koži. Má ochranný faktor SPF 3 – 4.

Bio extrakt z listov Slezu lesného je prírodným balzamom, ktorý ošetruje pokožku namáhanú opaľovaním, upokojuje ju, odstraňuje pocit svrbenia a lieči drobné poranenie a zápaly.

Bio extrakt z kvetov Nechtíka lekárskeho je súčasťou bio kozmetiky najmä vďaka svojim unikátnym protizápalovým, hojivým, upokojujúcim, omladzujúcim a zjemňujúcim účinkom na pokožku. Podporuje obnovu ciev v tkanivách, čím urýchľuje hojenie poškodenej (spálenej, zapálenej, poranenej) kože. Nechtík obsahuje luteín, ktorý pohlcuje škodlivé ultrafialové žiarenie a tým zabraňuje vzniku melanómu (rakoviny kože), vďaka čomu je súčasťou prírodných opaľovacích krémov.

Bio olej zo Slnečnice ročnej je výnimočný predovšetkým vďaka svojim hydratačným a anti-aging účinkom. Dôvodom je vysoký obsah vitamínu E, esenciálnych mastných kyselín a medi. Tieto látky obsiahnuté v slnečnicovom oleji chránia pred škodlivými voľnými radikálmi spôsobujúcimi starnutie pokožky a rakovinu a napomáhajú tvorbe kolagénu a elastínu, ktoré dodávajú koži pevnosť a pružnosť.

Bio mandľový olej má prirodzený ochranný faktor SPF 6. Často sa používa v prírodnej kozmetike, lebo regeneruje, posilňuje a chráni pred dehydrovaním. Má tiež antioxidačné a protizápalové účinky. Dodává pleti pocit hebkosti, mierni podráždenia, chráni a pomáhá predovšetkým suchej pleti zo sklonmi k popraskaniu, olupovaniu a svrbeniu. Je veľmi dobre znášanlivý, vhodný pre citlivú pleť, vynikajúci na detskú pokožku. Za tieto vlastnosti vďačí mandľový olej najmä vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín, vlákniny, stopových prvkov, bielkovín, vápnika, horčíka, draslíka, zinku, selénu a vitamínov A,B,E a K.

Bio extrakt z mrkvy. Ako súčasť bio krému na opaľovanie je mrkva perfektným zdrojom betakaroténu, ktorý pomáha pokožke zhnednúť a udržať si krásne a zdravé opálenie. Okrem toho chráni kožu pred slnkom a pomáha pri kožných chorobách. Mrkva je bohatá na vitamíny A, B, C, D, E a K, z minerálov na vápnik, draslík, sodík, horčík, železo, fosfor, kremík a síru. Pôsobí protizápalovo a spomaľuje starnutie organizmu a pokožky. Ďalším pozitívnym účinkom mrkvy je, že neutralizuje voľné radikály, odvádza toxíny z tela a tak sa v tele nevytvárajú karcinogény. Má regenerujúce a vyhladzujúce vlastnosti, vďaka čomu je pokožka pevná, elastická a znižuje sa počet vrások. Vďaka karotenoidom extrakt z mrkvy výrazne zlepšuje obranné vlastnosti kože okrem iného pred infekciami aj slnečným žiarením.

Tieto prírodné a bio zložky nájdete v talianskych prírodných krémoch na opaľovanie značky Officina Naturae s ochranným faktorom SPF 15 a SPF 50. Oba bio krémy chránia pred UVB aj UVA žiarením. Okrem toho ponúkame aj prírodný krém po opaľovaní rovnakej značky. Táto prírodná kozmetika s bio zložkami neobsahuje žiadnu nebezpečnú chémiu. Naopak obsahuje množstvo prírodných látok a bio zložiek, ktoré ochránia Vašu pokožku, prispejú k jej zdravému a peknému opáleniu a zároveň ju vyživia a zregenerujú. Firma Anserini je výhradným distribútorom prírodnej a bio kozmetiky značky Officina Naturae. Využite aktuálnu cenovú akciu na všetky naše prírodné opaľovacie prípravky a užite si naplno krásne slnečné dni, ktoré nás čakajú.

Pridajte svoj komentár...

Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Napíšte komentár