+421 918 373 767info@anserini.sk
Zelená káva Dark Blend – chutná, zdravá a bio

Zelená káva Dark Blend – chutná, zdravá a bio

18. januára 2018 BIO potravinyBlog 0

O tom, že arabica ako odroda kávy je kvalitnejšia ako robusta ste asi počuli. Určite ste už počuli aj o mimoriadnych zdravotných účinkoch zelenej kávy a zachytili ste aj čosi o výhodách bio produktov. Takže suma sumárum 100% bio zelená káva arabica vo Vás asi vyvolá dojem kvality a zdravia. Ale zároveň v niektorých možno zahlodá aj pochybnosť: Dá sa niečo také piť ?

Úprimne… typický kávičkár si na čisto zelenej káve nezgustne. Nechutí vôbec ako klasická pražená káva alebo instantná káva a hoci má povzbudzujúce účinky (tiež obsahuje kofeín), tak asi väčšina ľudí pije kávu predovšetkým kvôli chuti, potom kvôli povzbudeniu (prebudeniu ? ) a až napokon (ak vôbec) kvôli zdravotným účinkom. Pre tú (pravdepodobne) menšinu, ktorá by kávu pila najmä kvôli zdravotným účinkom máme 100% zelenú bio kávu arabicu našej značky Green Coffee arabica s mimoriadnymi zdravotnými účinkami.

Pre bežných smrteľníkov (ako som napríklad ja), ktorí si chcú užiť aj klasickú chuť kávy ale máme veľmi vydarenú kombináciu chuti a zdravotných účinkov pod názvom Bio zelená káva Dark Blend.

Zelená káva, bio zelená káva, bio arabica, bio káva, bio green coffee, green coffee, pražená zelená káva
Zelená káva, bio zelená káva, bio arabica, bio káva, bio green coffee, green coffee, pražená zelená káva

Naša bio káva Dark Blend obsahuje 50% zelenej kávy pre jej výnimočné zdravotné účinky a 50% praženej kávy pre výbornú chuť. Pritom ide zároveň o 100% bio kávu a 100% arabicu, takže kvalita je zaručená. Táto vyvážená zmes praženej bio kávy a zelenej bio kávy má klasický chuťový profil praženej kávy a zároveň aj pozitívne účinky zelenej kávy, ktoré súvisia predovšetkým so zachovaním látok, ktoré sa pri pražení z kávy strácajú. Ide predovšetkým o vysoké množstvo kyseliny chlorogénovej, prírodných antioxidantov a polyfenolov.

Kyselina chlorogénová urýchľuje metabolizmus tukov a cukrov, čo spôsobuje rýchlejšiu látkovú výmenu, ktorá podporuje zdravú telesnú hmotnosť, udržiavanie prijateľného množstva tuku v organizme, normalizuje hladinu cukru v krvi a podporuje zdravé fungovanie kardiovaskulárneho systému. Antioxidanty chránia organizmus pred voľnými radikálmi a tým posilňujú imunitu voči množstvu chorôb (rakovina, infarkt, rôzne zápaly…). Pokiaľ ide o obsah kofeínu v bio káve Dark Blend, tak je znížený jednak tým, že ide o 100% arabicu, ktorá obsahuje asi o 35% menej kofeínu ako robusta a považuje sa aj za menej záťažovú pre organizmus a jednak tým, že polovicu zloženia tvorí zelená káva arabica, ktorá má asi o 15-20 % menej kofeínu ako pražená káva arabica. Certifikovaná bio kvalita tejto kávy je zárukou toho, že v procese pestovania, zberu a spracovania kávy neboli použité žiadne chemické látky

Bio zelená káva Dark Blend je určená pre ľudí, ktorí majú radi chuť kávy a zároveň im záleží aj na tom, čo pijú a aké to má účinky na ich organizmus. Dodávame ju mletú v 200 gramových opakovane uzatvárateľných vreckách alebo v tkz. E.S.E. podoch určených do pákových kávovarov. Zrnková verzia by bola pre spotrebiteľov nepraktická, lebo zelenú zrnkovú kávu v domácich podmienkach prakticky nie je možné pomlieť.

Bio zelenú kávu Dark Blend ponúkame v štandartnej (bezpríchuťovej) variante, aj s príchuťami škorica a kardamon. Ako spôsob prípravy môžete zvoliť klasické zalievanie, prípadne použiť French press, alebo vhodný kávovar.

Pražená káva, Anserini, Green Coffee
Pridajte svoj komentár...

Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Napíšte komentár